
1/33

2 195 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
2 rum
Boarea
39 m²
Avgift
3 368 kr/mån
Byggår
1949
Förening
BRF Långe Jan 2 i Stockholm
Energiklass
F
Pris/m²
56 282 kr/m²
Antal besök
154
Premium
Välkommen till en helt nyproducerad tvåa på 39 kvm från 2026 – ett modernt och stilrent hem där allt är nytt och du kan flytta in direkt. Bostaden upplåtes av Bostadsrättsföreningen Långe Jan 2 och erbjuder en genomtänkt kombination av exklusiva materialval, modern komfort och en härlig känsla av något alldeles eget.
Här möts du av ett smakfullt och modernt boende där du slipper kompromissa. Kök och badrum är nytt, ytskikten är nya och varje detalj är skapad för ett bekvämt och trivsamt vardagsliv. Vid renoveringen har man lagt ett stort fokus på fina materialval och tidstypiska detaljer såsom tex fönsterbrädor i kalksten och på golvet ligger ett fint trägolv med vattenburen golvvärme vilket ger en härlig känsla. Ett hem att bara flytta in i och börja njuta av från första dagen.
Mycket välplanerad med en planlösning passande för såväl singeln som paret. Det stora badrummet är en riktig höjdpunkt. Rymligt, exklusivt och utfört med moderna material och detaljer som ger en påkostad hotellkänsla. Här finns gott om plats och en känsla av vardagslyx som gör badrummet till mer än bara ett praktiskt utrymme. En annan uppskattad detalj är den egna ingången, som ger bostaden en extra känsla av avskildhet och karaktär.
Planlösningen är väl genomtänkt med härliga sociala ytor med öppen planlösning mellan kök och vardagsrum, ett rofyllt sovrum med utrymme för en bred dubbelsäng och moderna bekvämligheter såsom tvättmaskin/torktumlare. Eftersom bostaden är nybyggd 2026 får du dessutom fördelen av att vara först med att sätta din egen prägel på hemmet.
Från Arkövägen har ni närhet till allt! Här bor ni centralt, på lugn återvändsgata endast 5 min till T-bana och butiker både i Kärrtorps och Björkhagens centrum. Gatan gränsar mot härliga Nytorps Gärde med utomhuspool och motionsspår som leder ut till det närliggande vackra Nackareservatet med badsjöar, golfbana och utegym. Trevliga kvarterskrogen Jesses Krog ligger längre ner på gatan.
Varmt välkomna att boka er på visning!

































