Västerliden 3A

Västerliden, Jönköpings kommun Se på karta

1 495 000 kr

Bostadstyp
Lägenhet
Upplåtelseform
Bostadsrätt
Antal rum
2 rum
Boarea
60 m²
Balkong
Ja
Våning
3 av 3, hiss finns ej
Byggår
1948
Förening
BRF Majstången
Om föreningen
Energiklass
D
Avgift
4 010 kr/mån
Pris/m²
24 917 kr/m²

Välkommen till Västerliden och denna härliga tvårummare om 60 kvadratmeter. Här erbjuds du en välplanerad och stilren bostad. Denna gavellägenhet är ljus och erbjuder bland annat fin utsikt mot grönområde och lättmöblerade rum. En lägenhet i mycket bra skick med vackert ljusinsläpp, härlig atmosfär och fönster i tre väderstreck. Golven i bostaden är mycket vackra och hållet god standard.

Här välkomnas man av en praktisk och rymlig hall med bra förvaringsmöjligheter och plats för avhängning. Gå vidare in i bostaden och upptäck ett stilrent och yteffektivt kök. Här finns också ett sovrum, ett vardagsrum och ett badrum. Från sovrummet och vardagsrummet nås den mysiga inglasade balkongen med en fantastiskt härlig utsikt mot grönskan.

Brf Majstången är en välskött och stabil förening med mycket god ekonomi och låga avgifter. Föreningen tillhandahåller bland annat tvättstuga, bastu och cykelrum. I månadsavgiften ingår bredband, kabel-tv, vatten, värme, bostadsrättstillägg, trappstädning samt gårdsskötsel.

Här bor man på ett av Huskvarnas bästa lägen - alldeles intill Huskvarna station med utmärkta tågförbindelser. Här ifrån tar man sig bland annat till centrala Jönköping och Högskolan på några minuter. På en kort promenad nås trevliga promenadstråk och med en lite längre promenad eller en kort cykeltur nås matbutiker och restauranger.

Detta är en kommande försäljning - kontakta handläggande fastighetsmäklare Carl-Johan Åkesson för ytterligare information samt visning.

Läs mer hos mäklaren
SkandiaMäklarna Jönköping

Kontakta mäklaren

Carl-Johan Åkesson

SkandiaMäklarna Jönköping
Mäklare Carl-Johan Åkesson, SkandiaMäklarna Jönköping
0721588500

Visningstider

För bokad eller privat visning sker anmälan hos mäklaren.