
1/33

10 900 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
3.5 rum
Boarea
78 m²
Våning
5 av 5, hiss finns
Avgift
3 711 kr/mån
Balkong
Hiss
Högst upp i huset, på attraktiva Torsgatan 25, finner vi denna karaktärsfulla, vackra och tysta 3,5:a – en fantastisk bostad som är svår att hitta idag. Tre balkonger ramar in hela bostaden på ett härligt och unikt sätt. Denna kvalité sätter sin alldeles egna prägel på hemmet och som gör detta till ett boende utöver det vanliga.
Här finns tidstypiska detaljer som vittnar om husets historia. Bostaden är en riktig pärla med en fantastisk potential. Planlösningen erbjuder flera möjligheter och genom åren har andra lägenheter i huset byggts om med lyckade resultat.
Det charmiga Atlasområdet – en lugn och rofylld oas mitt i pulserande Vasastan. Här bor du på stillsamma gator med Sankt Eriksplans levande stadspuls alldeles utanför dörren. Runt hörnet väntar ett härligt utbud av populära restauranger, mysiga caféer, spännande konstgallerier och utmärkta kommunikationer. Ett svårslaget läge för dig som vill njuta av det bästa av två världar – lugnet hemma och stadens rika utbud precis intill - Välkommen till ditt drömhem.
FÖRSTA VISNINGEN SKER PÅ TORSDAG.
Foto: Niklas Gullbo, Fastout

































