
1/35

1 995 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
3 rum
Boarea
76,5 m²
Våning
3 av 4, hiss finns
Avgift
6 360 kr/mån
Driftkostnad
6 000 kr/år
Byggår
1984
Förening
HSB BRF Delfinen i Tyresö
Energiklass
E
Pris/m²
26 078 kr/m²
Antal besök
108
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till denna mycket välplanerade 3:a som lätt kan göras om till en yteffektiv 4:a genom av dela av det största sovrummet. Endast en mellanvägg behöver sättas upp, det finns redan 2 dörrar.
Härligt och ljust läge på 3 trappor med fönster i 3 väderstreck och en stor balkong i underbart läge mot föreningens vackra skogsbacke.
Lägenheten har en rymligt hall med gott om plats för garderober samt en stor klädkammare. Två rymliga sovrum varav det ena kan delas till två. Ett rymlig duschrum som kommer att renoveras i samband med stambyte som planeras påbörjas under senare delen av 2026 eller i början av 2027. En fin möjlighet att få påverka valen i ett nytt fint duschrum! Rymligt vardagsrum som är öppet mot matplats med utgång till balkong. I anslutning till matplatsen ligger ett praktiskt u-kök.öppet mot kök.
Lägenheten är i ett välskött äldre skick och är ett bra tillfälle för dig som vill skapa ditt eget drömboende i ett härligt läge!
Det finns ett mycket rymligt förråd (med egen dörr) som tillhör lägenheten på gården intill tvättstugan.

































