
1/39

3 150 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
3 rum
Boarea
87 m²
Våning
1 av 15
Avgift
6 793 kr/mån
Byggår
2025
Förening
BRF Skeppstornet i Gävle
Pris/m²
36 207 kr/m²
Antal besök
1016
Premium
Fantastiskt läge med havsutsikt och genomtänkt design - nu kan en nyproducerad trea i Skeppstornet med stor härlig balkong bli din!
Välkommen till denna exklusiva trea där du har möjlighet att vakna till ett stort panoramafönster med trevlig utsikt varje dag. Här erbjuds lyx med högkvalitativa materialval, härlig rymd, väldisponerade planlösningar med stort ljusinsläpp och högt i tak samt stor inglasad balkong.
Här bjuder den luftiga planlösningen in till social samvaro med modern komfort och gör det enkelt att umgås - oavsett om du har middagsgäster eller bara vill njuta av en eftermiddagskaffe på den härliga balkongen.
De stora fönsterpartierna släpper in rikligt med ljus och ramar in utsikten som en levande tavla.
Bostaden disponeras av ett stilrent kök med härligt ljusinsläpp i öppen planlösning med vardagsrummet. Två helkaklade och toppfräscha badrum varav de ena är utrustat med tvättmöjligheter.
Två rofyllda sovrum med förvaring varav masterbedroom har ett egen anslutande badrum samt en inbjudande hall.
I Brf Skeppstornet bor du med Gavleån och havet som granne. Här bor du i ett attraktivt och nybyggt område med alla bekvämligheter man kan tänka sig inom några hundra meters avstånd. Med kort promenad når man Ahlgrens torg med livsmedelsaffär och flertalet trevliga restauranger som Diléns Bistro och Brasseri Bardot. Rakt över ån hittar vi Tullhuset med hälsocentral, tandläkare, butik och restaurang. Precis nedanför bostadshuset Skeppstornet finns både båtplatser och restauranger. Bostaden är utrustad med hiss som enkelt tar dig ner till källaren där garageplats finns att hyra.
Detta är en bostad för dig som söker något utöver det vanliga, med stil, komfort och havsutsikt!
Varmt välkommen med din intresseanmälan!
*Bilderna i annonsen är från en stylad visningslägenhet en våning upp i huset. (Samma storlek, 87 kvm).
Foto: Frida Ivarsson, Fridaivarssonphoto






































