
1/23

1 995 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
3 rum
Boarea
76 m²
Våning
2 av 3, hiss finns ej
Avgift
5 933 kr/mån
Premium
STILREN OCH TRIVSAM TREA MED BALKONG I TREVLIGT LÄGE!
Välkommen på visning av denna mycket trivsamma bostadsrätt i populär bostadsrättsförening. Här väntar ert nya hem på er med en ljus hall och bra förvaring och avhängning. Två ljusa sovrum med trägolv och plats för säng och annan möblering. Köket är ljust och trivsamt med plats för matbord intill fönsterpartier. Vardagsrummet är stort och luftigt med ett klassiskt burspråk med härlig utsikt där ni kan placera middagsbordet. Som avslutning finner vi en balkong som vetter mot föreningens innergård men har också fönster ut mot baksidan och utsikt över Jungfruberget.
Detta hem är beläget på Trapplan med ett av områdets bästa läge. Ljust, härligt gavelläge med vacker vy över takåsar, dalar och glimrande vatten. Föreningen har en gemensam innergård med lekytor för barnen samt gemensam grillplats. Som medlem i föreningen har du även tillgång till bl.a gästrum, samlingsrum, bastu, gym och tvättstuga. Föreningen har tillgång till parkeringsplatser utan kö.
Här kan du leva ett bekvämt och aktivt liv då området Lustigknopp, (som kallas "Knoppen") ligger på sluttningen ovanför centrum, en kort promenad från Lugnets unika idrottsanläggning och naturreservat. Det högt belägna och parkliknande området gör området rofyllt och lättillgängligt, med skogspartier, lekplatser och uteplatser som inbjuder till en stadsnära picknick runt husknuten.
Välkommen på visning!






















