
1/36

2 295 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
3 rum
Boarea
67,8 m²
Våning
2 av 3, hiss finns ej
Avgift
5 178 kr/mån
Förening
BRF Herrgärdan
Energiklass
E
Pris/m²
33 850 kr/m²
Antal besök
821
Premium
Balkong
Charm, härlig takhöjd och ett svårslaget läge på Öst på stan!
Välkommen till Herrgärdan 4 och en charmig trea som verkligen har det där lilla extra! Här möts du av generös takhöjd, vackra trägolv i fiskbensmönster, fina tidstypiska detaljer och ett fantastiskt ljusinsläpp. Det rymliga vardagsrummet med fönster i två väderstreck och vacker takrosett är något alldeles extra, och med två bra sovrum, ett trivsamt kök och balkong finns alla förutsättningar för ett hem att trivas i länge.
Läget är minst lika tilltalande som lägenheten! Här bor du på populära Öst på stan med bekvämt avstånd till både centrum, NUS och universitetet. Älvens vackra promenadstråk finns nära till hands, liksom restauranger, mataffär och skolor. Dessutom finns parkering, en uppskattad bekvämlighet som gör vardagen lite enklare! Här får du helt enkelt det bästa av två världar – närhet till stadens puls och fina möjligheter till avkoppling och rekreation.
En lägenhet med charm, karaktär och ett läge som är svårt att överträffa. Vissa hem har det bara – och det här är definitivt ett av dem!
Foto: Per Kjell



































