
1/28

1 675 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
3 rum
Boarea
80 m²
Våning
2 av 6, hiss finns
Avgift
4 487 kr/mån
Driftkostnad
4 287 kr/år
Byggår
1964
Förening
HSB:s BRF Morkullan i Nyköping
Energiklass
E
Pris/m²
20 938 kr/m²
Antal besök
359
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till en smart planerad och trivsam trea som har "det lilla extra". Här får du inte bara två sovrum i bra storlek utan även ett extra "halvrum" som passar utmärkt för hemmakontor, klädkammare eller mindre sovrum - en otroligt flexibel lösning som många uppskattar.
Lägenheten ligger på andra våningen med hiss från markplan och erbjuder ett insynsskyddat läge med skogen som närmaste granne och inglasad balkong som vetter mot väst. Interiören är stilren med renoverade ytskikt som tillsammans med det snygga köket skapar ett modernt och inbjudande intryck. Planlösningen är genomtänkt med lättmöblerade sociala ytor, separerade sovrum i varsin del av lägenheten, bra förvaring och ett helkaklat badrum. Här kan du verkligen bara flytta in och börja trivas!
Här bor du i en populär förening med låg månadsavgift och ett lugnt, naturnära läge där både barnfamiljer och äldre trivs bra. Precis utanför huset finns lekplats, skolor och förskolor ligger nära och Rosvalla Arena nås enkelt till fots. Med bra bussförbindelser och närhet till service får du ett boende som kombinerar lugn och bekvämlighet på bästa sätt.
Varmt välkommen att kontakta mig vid intresse! / Jessica, 070-9820361
Räkna på ditt nya boende
HSB:s BRF Morkullan i Nyköping
Karta & restider
Säljkollen
I Säljkollen kan bostadssäljaren följa hur det går för sin annons med detaljerad statistik över besökare och intresse.
359 besök på Hemnet
Få fler besökare
Genom att öka synligheten på Hemnet får annonsen fler besökare. Ta hjälp av Premium eller Max.

Prisutveckling i Brandholmen-Bryngels-Rosenkälla-Stenkulla
Bostäder underhand
Upptäck bostäder i ett tidigt skede, först ut på Hemnet. Logga in hos mäklaren för att läsa mer.
Liknande bostäder till salu
Kanske finns det andra lägenheter du har missat?
Artiklar från Hemnet

Jessica Larsson
Erik Olsson Fastighetsförmedling
















































