1 995 000 kr
Vill du sitta på en solig balkong med fritt läge och se bollarna som studsar på tennisbanan? Eller segergesten efter att någon gjort ett mål på fotbollsplanen ett stenkast bort. Då ska du inte missa denna lägenhet.
Beläget på en charmig liten kulle och med svalkande bad som närmsta granne finns det få bostadsrätter i Skövde med mer imponerande läge! Här kan du hoppa i badrocken innan frukost och via några få steg ta ett svalkande morgondopp eller kanske ett kvällsdopp efter att middagen avnjutits?
BoKlok Svansjön är en trivsam bostadsrättsförening uppförd 2017 som erbjuder gemensam krukträdgård, grillplats med möblemang att nyttja varma sommarkvällar samt en boulebana.
Som om inte det vore nog finns dessutom lekplats, frisbeegolf, beachvolleyboll samt elbelysta motionsspår alldeles i närheten.
Bostadsrätten om 69 kvadratmeter är disponerade över två stycken sovrum, ett kök och vardagsrum i öppen planlösning samt ett ljust och fräscht badrum. Här är känslan av att bo i något nytt fortfarande tydlig och lägenheten är i genomgående gott skick. Från vardagsrummet nås den härliga balkongen i Söderläge.
Läget på Klagstorpsvägen erbjuder närhet till både förskola, skola och allmänna kommunikationer.
Varmt välkommen att boka dig på visning!