
1/18

2 850 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
3 rum
Boarea
85,5 m²
Avgift
4 852 kr/mån
Förening
BRF Töjnan
Energiklass
E
Pris/m²
33 333 kr/m²
Antal besök
192
Balkong
- Uthyrningsdel
- El, bredband, värme, vatten & kabel TV ingår
- Utbyggt och renoverat badrum
- Stenkast till Sollentuna station
Nu finns möjligheten att förvärva denna inbjudande och genomtänkta lägenhet med två ingångar vilket ger möjligheten att bo i en trea eller en tvåa med komplett uthyrningsdel.
Den stora hallen ger access till hela lägenheten och det genomgående ljuset från två väderstreck lyser upp alla dess delar. Jättefint rymligt kök med matplats för härliga stunder. Lägenheten erbjuder dessutom två fullt utrustade badrum med dusch/badmöjligheter, vilket ger en extra komfort och bekvämlighet i vardagen. Vardagsrummet har stora ytor med plats för en större soffgrupp, soffbord, tv men även för andra möbler om så önskas. Härifrån når du även den naturliga förlängningen av bostaden, den soliga och trivsamma balkongen.
Stabil förening med välskötta grönområden och lekplatser för barnen. Billiga parkeringsplatser både utomhus och i garage. Förutom ditt stora privata förråd finns även ett cykelförråd och ett barnvagnsförråd med enkel tillgång i porten.
Här bor du 300 meter till Sollentuna station som tar dig till Odenplan på 13 minuter och till Arlanda på 22 minuter. Vid Sollentuna station har du Sollentuna Centrum som erbjuder allt från shopping, mat och nöje. Lägenheten ligger 15 minuter från Edsvikens vackra promenadstråk och nära Järvafältets naturreservat. Naturreservatet bjuder på djupa barrskogar, blomsterrika beteshagar och utmärkta svampmarker. Stigar och bilfria småvägar gör det enkelt att ta sig fram både till fots och med cykel.
Varmt välkommen på visning!

















