
1/42

Kommande
Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
4 rum
Boarea
95 m²
Våning
3 av 5, hiss finns
Avgift
6 048 kr/mån
Driftkostnad
3 876 kr/år
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till en bostad som verkligen har det lilla extra! Här bor du bekvämt på tredje våningen med hiss hela vägen upp, i ett lugnt och trivsamt läge med naturen alldeles runt knuten.
En av bostadens absoluta höjdpunkter är den stora inglasade balkongen. Här väntar en milsvid utsikt, eftermiddags- och kvällssol samt fantastiska solnedgångar. Med gott om plats för både en skön loungehörna och ett större middagsbord blir balkongen en naturlig förlängning av bostaden – perfekt för morgonkaffet, middagar med vänner eller en lugn stund när solen går ner.
Invändigt möts du av en ljus och rymlig planlösning med fönster i flera väderstreck, tre sovrum, ett modernt kök och ett generöst vardagsrum med direkt utgång till balkongen. Här finns även ett helkaklat badrum med egen tvättavdelning samt en praktisk gästtoalett.
Läget kombinerar det lugna med det bekväma. Naturen finns nära samtidigt som goda kommunikationer gör det enkelt att ta sig in till stan. I föreningen finns dessutom gemensamma ytor med bland annat takterrass och grillplats som ger fina möjligheter att umgås även utanför den egna bostaden.
Föreningen är välskött och ekonomiskt stabil och månadsavgiften är 6 048 kr. I avgiften ingår värme, vatten, TV (grundutbud), bredband 250/250 Mbit/s, IP-telefoni, elnät samt bostadsrättstillägg.
Varmt välkommen att anmäla ditt intresse redan idag!
Räkna på ditt nya boende
BRF Trollberget
Karta & restider
Säljkollen
I Säljkollen kan bostadssäljaren följa hur det går för sin annons med detaljerad statistik över besökare och intresse.
158 besök på Hemnet
Få fler besökare
Genom att öka synligheten på Hemnet får annonsen fler besökare. Ta hjälp av Premium eller Max.

Prisutveckling i Halmstad
Liknande bostäder till salu
Kanske finns det andra lägenheter du har missat?
Artiklar från Hemnet

Claudia Rydén
MOHV Halmstad























































