
1/30

1 700 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Övrig
Upplåtelseform
Äganderätt
Antal rum
1 rum
Driftkostnad
4 730 kr/år
Antal besök
344
Plus
Har ni redan en fastighet i Mollösund, i närheten eller kanske någon annanstans på Orust – men fortfarande saknar det där lilla extra? Nu finns chansen att förverkliga drömmen om en egen sjöbod med båtplats i eftertraktade Lerviks Hamn!
Här erbjuds en sjöbod med ett av hamnens stora plus – en ovanligt generös uteplats där ni kan njuta av härlig kvällssol efter dagens turer till havs och salta bad. Slå er ner med något gott i glaset och låt solen sakta sjunka över hamnen medan båtlivet stilla vaggar runt omkring er.
Sjöboden är belägen på L-bryggan med fin uppsikt över båten som ligger tryggt förtöjd på K-bryggan. Båtplatsen mäter hela 3,5 meter i bredd och 8 meter i längd – en stor och attraktiv plats som passar många typer av båtar.
Lerviks Hamn är dessutom väl skyddad, vilket gör att båten ligger lugnt och säkert även när vindarna friskar i. I hamnen finns även tillgång till både dusch och toaletter via kodsystem – bekvämt och smidigt för sommarens alla dagar på sjön.
Nu har ni möjligheten att säkra ett riktigt guldkorn i Bohuslän. Ta chansen och låt drömmen om sjöbod, båtplats och salta kvällar i Mollösund bli sann redan i år!




























