
1/11

2 295 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Övrig
Upplåtelseform
Äganderätt
Tomtarea
3 777 m²
Byggår
1988
Antal besök
265
Premium
Välskött och lättillgänglig industrifastighet med två garagebyggnader som erbjuder goda möjligheter för exempelvis verkstad, förvaring, entreprenadverksamhet eller annan verksamhet med behov av rymliga och praktiska lokaler. Fastigheten ligger endast ett stenkast från E4:an.
På fastigheten finns ett större garage uppfört 1994 om ca 244 kvm. Byggnaden är välskött och i bra skick, med gott om utrymme för både verksamhet, fordon och förvaring.
Här finns även ett mindre garage uppfört 1988 om ca 80 kvm. Garaget är även det väl underhållet och utrustat med billyft, vilket ger ytterligare användningsmöjligheter för exempelvis fordonsrelaterad verksamhet eller den egna fordonsparken.
Sammantaget erbjuder fastigheten två funktionella garagebyggnader med en total yta om ca 324 kvm. Ett attraktivt alternativ för företagaren, entreprenören eller den som söker bra och flexibla lokaler med stora möjligheter att anpassa användningen efter verksamhetens behov.
Kontakta mäklaren för visning eller mer information!
Foto: Eric Johansson, Diakrit
Räkna på lån och försäkringar
Karta & restider
Säljkollen
I Säljkollen kan bostadssäljaren följa hur det går för sin annons med detaljerad statistik över besökare och intresse.
265 besök på Hemnet
Få fler besökare
Genom att öka synligheten på Hemnet får annonsen fler besökare. Ta hjälp av Premium eller Max.

Prisutveckling i Norrbottens län
Liknande bostäder till salu
Kanske finns det andra övrigt du har missat?
Artiklar från Hemnet

Robin Lindqvist
HusmanHagberg Kalix


























