2 750 000 kr
Välkommen ut till vackra Ljusterö och detta rymliga hus om 65 kvm i två plan. Utvändigt så har vi ett stort trädäck där vi kan avnjuta solen större delen av dagen, utöver denna yta så finns det mycket utrymme framför och bakom huset att nyttja. Väl inomhus vi en trevlig och välkomnande hall med bra yta för upphängning, härifrån når vi vårt stora badrum/tvättstuga där det finns det bland annat dusch, tvätt/-torktumlare samt plats för förvaring. På entréplanet har även vårt sociala kök och vardagsrum, med högt i tak och modern utrustning känns detta rum som en oerhört trevlig plats att spendera sina dagar i. Vi har gott om skåpsförvaring och bänkyta, stor kyl och frys samt diskmaskin. Vardagsrumsdelen rymmer en stor soffgrupp och ett långbord för de stora sällskapet.
Sovrummet på entréplanet är stort och rymmer en dubbelsäng samt flertalet garderober, härifrån har vi även en altandörr till vår baksida.
En trappa upp har vi också ett stort sovrum med plats för allt man behöver men även en yta vid trappan för ett hemmakontor eller loungemöblemang.
Färjorna går ca 3 gånger i timmen när det inte är högsäsong. Under sommaren ca 6 gånger i timmen under dagtid.
Waxholmsbolaget trafikerar ett flertal bryggor på Ljusterö, såsom Grundvik, Linanäs, Väsbystrand, Stensvik, Laggarsvik, Åsättra och Hummelmora.
SL trafikerar ön med busslinje 626.
Välkommen att höra av sig om du har några fler frågor eller ifall du vill komma och titta på detta fina och moderna hus.