
1/26

5 995 000 kr
Bostaden är kommande
Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.Om bostaden
Bostadstyp
Villa
Upplåtelseform
Äganderätt
Boarea
174 m²
Tomtarea
1 120,8 m²
Driftkostnad
43 661 kr/år
Byggår
1999
Plus
Uteplats
På en lugn och familjevänlig adress i eftertraktade Glömsta finner ni denna rymliga villa om 172 kvm, där generösa ytor, flexibel planlösning och en stor, insynsskyddad tomt skapar ett hem med fantastiska möjligheter för både dagens och morgondagens behov.
Huset, som uppfördes 1999, erbjuder idag fyra väl tilltagna sovrum samt sociala ytor som inbjuder till både vardagsliv och umgänge. För den växande familjen eller den som önskar extra utrymme finns goda möjligheter att skapa ytterligare minst två sovrum, hemmakontor eller hobbyrum utan omfattande ombyggnationer. Här finns med andra ord en flexibilitet som är svår att hitta.
Bostaden har genom åren tagits väl om hand och erbjuder ett gott utgångsläge för nästa ägare. Viss modernisering kan vara önskvärd för den som vill sätta sin egen prägel, men grunden är redan på plats för att skapa ett riktigt drömboende.
Utomhus väntar en plan och lättskött tomt med stora gräsytor som ger gott om plats för lek, sociala tillställningar och avkoppling. Den väl avskärmade trädgården erbjuder en privat och rofylld miljö där ni kan njuta av solen från morgon till kväll. För den som drömmer om ett eget semesterparadis hemma finns dessutom utmärkta förutsättningar att anlägga en pool.
Till fastigheten hör ett uppvärmt garage som ger både komfort och praktiska förvaringsmöjligheter året om.
Här erbjuds ett boende med den perfekta kombinationen av rymd, funktion och framtida utvecklingsmöjligheter – i ett av Glömstas mest attraktiva och familjevänliga områden. Ett hem att växa i, trivas i och forma efter egna önskemål under många år framöver.
Varmt välkommen till Lindgårdsvägen 12!
(Energideklaration & Besiktningsprotokoll kommer under v.25)
























