
1/32

1 255 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Villa
Upplåtelseform
Äganderätt
Antal rum
2 rum
Boarea
80 m²
Tomtarea
1 515 m²
Driftkostnad
33 913 kr/år
Premium
Uteplats
Välkommen till Östra Ringvägen 12 i Deje – en trivsam och välplanerad enplansvilla med källare som erbjuder generösa ytor, fina möjligheter och en härlig tomt att njuta av året om!
Här möts du av ett hemtrevligt boende där entréplanet erbjuder ett fint kök med goda arbetsytor och plats för matlagning. Det rymliga vardagsrummet bjuder in till umgänge med både soffgrupp och matplats, där ljuset flödar in och skapar en varm och välkomnande känsla. Från bostaden når du även den inglasade uteplatsen – en perfekt plats att förlänga säsongen och njuta från tidig vår till sen höst. På framsidan finns ytterligare en uteplats som ger fina möjligheter till soliga stunder under dagen.
På entréplanet finns dessutom ett sovrum samt ett duschrum, vilket gör boendet praktiskt och lättillgängligt.
Källarplanet erbjuder gott om utrymme med tvättstuga, flera förrådsutrymmen och rum som kan anpassas efter behov – här finns plats för både hobbyverksamhet, träningsutrymme eller extra förvaring. Här erbjuds även en verkstadsdel som är ett plus för den händige.
Utomhus väntar en stor tomt med plats för lek, odling och avkoppling. Här finns även ett växthus för dig med gröna fingrar, en gäststuga som ger extra utrymme för besökare, samt ett stort garage som passar perfekt för både bil och hobby.
Detta är ett hem med många möjligheter – perfekt för dig som söker ett rymligt och funktionellt boende med charm, potential och fina komplementbyggnader i ett lugnt och trivsamt område.































