
1/36

8 000 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Villa
Upplåtelseform
Äganderätt
Antal rum
3 rum
Boarea
57 m²
Tomtarea
4 580 m²
Energiklass
G
Driftkostnad
23 500 kr/år
Byggår
1962
Antal besök
388
Premium
Uteplats
Välkommen till Laggaruddsvägen 15 – en charmig och rofylld fastighet för dig som söker något utöver det vanliga. Här erbjuds en härlig kombination av ett mysigt och välplanerat boende, en generös tomt om hela 4 580 kvm samt 3 240 kvm vatten. En fastighet med fantastiska möjligheter att skapa ett eget paradis, där naturen och vattnet blir en självklar del av vardagen.
Bostaden är trivsam och lätt att känna sig hemma i, med en planlösning som passar såväl permanentboende som fritidsboende. Huset erbjuder två sovrum, ett renoverat badrum, kök samt ett trevligt vardagsrum med matplats. Här finns en ombonad och hemtrevlig känsla där man kan njuta av lugnet och den naturnära omgivningen.
Redan vid ankomsten infinner sig en känsla av lugn och avskildhet. Den stora tomten ger gott om utrymme för både avkoppling, lek, odling, sociala tillställningar och framtida idéer. Här finns plats att skapa olika uteplatser och miljöer beroende på årstid och tillfälle – från morgonkaffet i solen till sena sommarkvällar tillsammans med familj och vänner.
Den generösa tomtarealen är en av fastighetens stora tillgångar. Med hela 4 580 kvm land får man en ovanligt rymlig egen utomhusmiljö, samtidigt som fastigheten dessutom omfattar hela 3 240 kvm vatten. Det ger en särskild närhet till naturen och skapar möjligheter för dig som uppskattar livet vid vattnet.
Vardagsrummet är bostadens naturliga samlingspunkt och erbjuder en trivsam miljö för både vardag och umgänge. I anslutning finns matplatsen, vilket skapar en social och lättsam del av hemmet där familj och vänner kan samlas kring måltider och trevliga stunder.
Här finns gott om möjligheter att möblera efter eget tycke och skapa en personlig atmosfär. Ett rum att koppla av i efter en dag ute i naturen, men också en självklar plats för middagar och umgänge.
Köket är funktionellt och utgör en naturlig del av bostaden. Här finns förutsättningar för att laga allt från en enkel frukost innan dagens aktiviteter till härliga middagar när familj och vänner är på besök.
Bostaden erbjuder två sovrum med möjlighet att skapa lugna och ombonade rum för familj, gäster eller hemmakontor. Ett boende som passar den mindre familjen, paret eller den som önskar ett fritidshus med möjlighet att ta emot övernattande gäster.
Det renoverade badrummet bidrar med en fräsch och modern känsla och är en praktisk och uppskattad del av bostaden.
Laggaruddsvägen 15 ligger i ett mysigt och lantligt område endast 10 min ifrån Kungsängen Centrum. Härifrån tar du dig ut på motorvägspåfart(Bro) på endast 6 min.
Säljaren önskar friskriva sig från ansvar för fel och brister i fastigheten.
Foto: Stefan Reinerdahl Perfect shot, SE360



































