
1/33

425 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Villa
Upplåtelseform
Äganderätt
Antal rum
4 rum
Boarea
90 m²
Tomtarea
1 167 m²
Driftkostnad
61 400 kr/år
Biarea
60 m²
Byggår
1952
Låt oss presentera Parkvägen 7 i Berga!
Här ges möjlighet att förvärva en mycket trivsam och välskött villa, belägen i ett trevligt villakvarter med skogen som närmaste granne. Här bor du med ett lugnt och naturnära läge samtidigt som du har närhet till Kalvenässjön – perfekt för dig som uppskattar natur och friluftsliv.
Bostaden är i bra skick och erbjuder ett hemtrevligt och lättskött boende där det är enkelt att flytta in och börja trivas.
På tomten finns en separat stuga som idag används som salong och som ger fina möjligheter att anpassa efter egna behov. Här kan exempelvis skapas ett hemmakontor, gästrum, hobbyrum eller annan verksamhet. På tomten finns även carport och praktiska förrådsbyggnader som ger goda förvaringsmöjligheter.
Ett välskött och trivsamt boende med ett fint läge, naturnära omgivningar och flera användningsmöjligheter – varmt välkommen till Parkvägen 7!
































