
1/42

1 595 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Villa
Upplåtelseform
Äganderätt
Antal rum
4 rum
Boarea
87 m²
Tomtarea
2 404 m²
Driftkostnad
38 585 kr/år
Byggår
1909
Antal besök
461
Premium
Boda Näset 1 ligger härligt inbäddat i naturen med skogen bakom och framför en trevlig utsikt ut över åker och mark. Området präglas av en trevlig "Bullerby-känsla" med slingrande grusvägar och flertalet röda hus med vita knutar. Näset 1 har under de senaste ca 30 år använts som fritidshus av nuvarande ägare och har varit en plats för avkoppling och umgänge.
Bostadshuset inrymmer entré via rymlig altan under tak, hall med klinkergolv, helkaklat badrum, kök med öppen anslutning till allrummet som har en trevlig pelletskamin samt rikt ljusflöde tack vare fönster i tre väderstreck. Övre plan präglas av enhetligt trägolv och här finns tre sovrum.
På fastigheten finns dessutom en spastuga med relaxrum och bastu samt stor altan med badtunna. Ateljén med kamin ger utrymme för hobbyverksamhet och här finns även en garage/förrådsdel.
Badplats vid Mjögesjön finner ni ca 5 km från fastigheten och i närområdet finns både matbutik och skolomsorg.
Varmt välkommen på visning!









































