
1/33

6 500 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Villa
Upplåtelseform
Äganderätt
Antal rum
5 rum
Boarea
158 m²
Byggår
2026
Antal besök
190
Premium
Nyproduktion
Vill du bli den första att flytta in i detta fantastiska hus med badplats i Lensjön precis på andra sidan vägen? På Källebergsvägen bor du med naturen och sjön som närmsta grannar, i ett område där flera nybyggda hus harmoniskt smälter in i den vackra omgivningen.
Här erbjuds ett nyproducerat enplanshus med generösa ytor som passar perfekt för den stora familjen. För den som önskar en mer flexibel lösning är den del som idag är tänkt som sov-/barnavdelning förberedd för att kunna inredas som en separat lägenhet.
Den stora trädgården skapar fina möjligheter för soliga uteplatser och avkoppling utomhus. Invändigt möts du av härliga ljusflöden och en välplanerad planlösning där vardagsrummet erbjuder extra rymd i öppen anslutning till kök och matsal. Matplatsen har gott om utrymme för stora middagar och långbord med familj och vänner. Föräldrasovrummet ligger avskilt för extra lugn och privatliv.
Huset är helt färdigställt med altan, stenläggning och gräsmatta, här är det bara att flytta in och börja trivas från första dagen.
Området gränsar till storslagen natur samtidigt som du får alla fördelar av ett familjevänligt kvarter med barn i alla åldrar.






























