
1/35

2 800 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Villa
Upplåtelseform
Äganderätt
Antal rum
7 rum
Boarea
140 m²
Tomtarea
919 m²
Driftkostnad
60 731 kr/år
Byggår
1930
Premium
Välkommen till ett charmigt och välplanerat hem med stor och lummig trädgård – en riktig oas med fruktträd såsom valnöt, äpple, plommon och körsbär.
Här möts du av en inbjudande veranda och en vacker utemiljö med blomstrande rabatter och grönska.
Bostaden erbjuder generösa ytor med ett luftigt vardagsrum som kan öppnas upp till nock, matsal med utgång till framsidan samt ett hemtrevligt kök. På entréplan finns även sovrum med kakelugn, badrum med badkar, hall och klädkammare.
En trappa upp väntar tre sovrum, varav ett rymligt master bedroom med ljudisolerat fönster för extra komfort och ro. Här finns även hall med utgång till balkong samt badrum med dusch.
Praktiska utrymmen såsom tvättstuga, stort garage med skyddsrum och förråd gör boendet komplett.
Detta är en bostad som måste upplevas på plats – ett hem med både karaktär, funktion och en trädgård som erbjuder något utöver det vanliga.
Ta chansen att anmäla ditt intresse redan idag för att inte missa denna unika möjlighet!


































