Gränna, Jönköpings kommun

Villor till salu & kommande

Villor, till salu & kommande – Gränna, Jönköpings kommun

10 bostäder till salu

Om sökresultatet

Igår

Bunn, Jönköpings kommun
Kommande

Bunn Finnarp 14

Bunn, Jönköpings kommun
Pris på förfrågan
224 + 78 m²
8 rum

20 dagar

Gränna, Jönköpings kommun
Underhand

Bohult

Gränna, Jönköpings kommun
Pris på förfrågan
125 m²
4 rum
3 069 m² tomt
Svensk Fastighetsförmedling Gränna

Spara din sökning

... och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Spara sökning

Återvänder du ofta till samma sökning?

Spara din sökning och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Spara den här sökningen

22 dagar

6 rum villa på Astrakangatan 10 Gränna, Jönköpings kommun - bild 1
6 rum villa på Astrakangatan 10 Gränna, Jönköpings kommun - bild 2
6 rum villa på Astrakangatan 10 Gränna, Jönköpings kommun - bild 3
6 rum villa på Astrakangatan 10 Gränna, Jönköpings kommun - bild 4
6 rum villa på Astrakangatan 10 Gränna, Jönköpings kommun - bild 5
Imorgon kl 12:00

Astrakangatan 10

Gränna, Jönköpings kommun
5 150 000 kr
187 + 24 m²
6 rum
879 m² tomt

En bit upp ovanför Vättern med milsvid utsikt över det glittrande vattnet och Visingsö i horisonten ligger Astrakangatan 10. Här bor man i ett lugnt och familjevänligt område i Gränna med kvällssolen som sällskap över sjön och ett panorama som förändras med årstiderna, ljuset och vädret. Samtidigt har man vardagen nära till hands, med både skola och mataffärer bara en cykeltur bort norrut och det…

Premium
Energieffektiv
Bjurfors Jönköping

29 dagar

4 rum villa på Mellbygatan 5AB Gränna, Jönköpings kommun - bild 1
4 rum villa på Mellbygatan 5AB Gränna, Jönköpings kommun - bild 2
4 rum villa på Mellbygatan 5AB Gränna, Jönköpings kommun - bild 3
4 rum villa på Mellbygatan 5AB Gränna, Jönköpings kommun - bild 4
4 rum villa på Mellbygatan 5AB Gränna, Jönköpings kommun - bild 5
Mäklare
Kontakta mig vid intresse!

Amgad Abu-Ramadan

Hemverket AB

Objektsbild

Mellbygatan 5AB

Gränna, Jönköpings kommun
3 450 000 kr
110 + 53 m²
4 rum
1 207 m² tomt

Välkommen till ett charmigt och väl omhändertaget hem med utsikt både över Vättern och mot Grännaberget, lummig trädgård med stora ytor – beläget i natursköna omgivningar. Bostaden har en trivsam planlösning med två sovrum, ljust vardagsrum, badrum samt separat WC. Från altanen syns de vackra röda solnedgångarna över Vättern i väster, och från balkongen i österläge kan du njuta av tidig…

Max
Uteplats
Amgad Abu-Ramadan
Amgad Abu-RamadanHemverket AB
5 rum villa på Halls väg 6 Gränna, Jönköpings kommun - bild 1
5 rum villa på Halls väg 6 Gränna, Jönköpings kommun - bild 2
5 rum villa på Halls väg 6 Gränna, Jönköpings kommun - bild 3
5 rum villa på Halls väg 6 Gränna, Jönköpings kommun - bild 4
5 rum villa på Halls väg 6 Gränna, Jönköpings kommun - bild 5
Sön 25 okt

Halls väg 6

Gränna, Jönköpings kommun
4 300 000 kr
175 + 60 m²
5 rum
470 m² tomt

Rymligt suterränghus med magisk Vätterutsikt i bästa kvällssolläge! Välkommen till ett välplanerat och mycket trivsamt hem med fantastisk utsikt över Vättern och sol i sydvästläge! Njut av en ny "tavla" varje dag när solen går ner från vardagsrummet. Här erbjuds ett bekvämt boende med en lättskött och insynsskyddad inneträdgård. Perfekt för avkoppling och sociala stunder. Huset präglas av ett…

Premium
Balkong
Uteplats
Fastighetsbyrån Jönköping

Augusti 2026

6 rum villa på Broddstorp 18 Broddstorp, Jönköpings kommun - bild 1
6 rum villa på Broddstorp 18 Broddstorp, Jönköpings kommun - bild 2
6 rum villa på Broddstorp 18 Broddstorp, Jönköpings kommun - bild 3
Sön 25 okt kl 11:45

Broddstorp 18

Broddstorp, Jönköpings kommun
4 895 000 kr
175,4 m²
6 rum
1 216 m² tomt
Bas
Notar
7 rum villa på Bunn Förnäs 12 Bunn, Jönköpings kommun - bild 1
7 rum villa på Bunn Förnäs 12 Bunn, Jönköpings kommun - bild 2
7 rum villa på Bunn Förnäs 12 Bunn, Jönköpings kommun - bild 3
7 rum villa på Bunn Förnäs 12 Bunn, Jönköpings kommun - bild 4
7 rum villa på Bunn Förnäs 12 Bunn, Jönköpings kommun - bild 5

Bunn Förnäs 12

Bunn, Jönköpings kommun
3 500 000 kr
150 + 70 m²
7 rum
2 275 m² tomt

Välkommen till ett rymligt och väl omhändertaget hus med stora möjligheter för nästa ägare. Här erbjuds generösa ytor och en flexibel planlösning med många möjliga rum och sovrum, vilket gör huset perfekt för den stora familjen, generationsboende eller som en fantastisk samlingsplats för släkt och vänner. Fastigheten har ägts av nuvarande ägare sedan 2015 och har genomgått omfattande…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping

Maj 2026

5 rum villa på Jönköpingsvägen 72 Gränna, Jönköpings kommun - bild 1
5 rum villa på Jönköpingsvägen 72 Gränna, Jönköpings kommun - bild 2
5 rum villa på Jönköpingsvägen 72 Gränna, Jönköpings kommun - bild 3
Kommande

Jönköpingsvägen 72

Gränna, Jönköpings kommun
Pris på förfrågan
182 + 78 m²
5 rum
4 129 m² tomt
Bas
Uteplats
Svensk Fastighetsförmedling Gränna
5 rum villa på Uppgränna Bultagård 5 Uppgränna, Jönköpings kommun - bild 1
5 rum villa på Uppgränna Bultagård 5 Uppgränna, Jönköpings kommun - bild 2
5 rum villa på Uppgränna Bultagård 5 Uppgränna, Jönköpings kommun - bild 3

Uppgränna Bultagård 5

Uppgränna, Jönköpings kommun
3 995 000 kr
153 m²
5 rum
5 945 m² tomt
Bas
Notar
7 rum villa på Mantalsvägen 8 Örserum, Jönköpings kommun - bild 1
7 rum villa på Mantalsvägen 8 Örserum, Jönköpings kommun - bild 2
7 rum villa på Mantalsvägen 8 Örserum, Jönköpings kommun - bild 3
7 rum villa på Mantalsvägen 8 Örserum, Jönköpings kommun - bild 4
7 rum villa på Mantalsvägen 8 Örserum, Jönköpings kommun - bild 5
Kommande

Mantalsvägen 8

Örserum, Jönköpings kommun
Pris på förfrågan
212 + 15 m²
7 rum
1 056 m² tomt

Välkommen till Mantalsvägen 8 – en välskött och rymlig villa med naturnära läge i hjärtat av Örserum. Här bor du i ett lugnt, familjevänligt område med närhet till skola F-6, förskola, lanthandel och sjön Ören – perfekt för dig som söker ett trivsamt och bekvämt boende i ett samhälle med stark sammanhållning och varm stämning. Huset erbjuder generösa och flexibla ytor fördelade på två plan samt…

Premium
Balkong
Uteplats
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping

Matchar nästan din sökning

Kommande nybyggen i området

Artiklar från Hemnet