Om mig
Jag är bosatt i Täby och har arbetat som fastighetsmäklare sedan 2007. Jag är franchisetagare för Täby/Vallentuna och arbetar som fastighetsmäklare och kontorschef för vårt kontor i Täby. Som person är jag engagerad, lyhörd, noggrann och lägger stor vikt vid att mina kunder känner trygghet genom hela affären. Jag började min utbildning 2003 till fastighetsmäklare och civilekonom. Innan dess arbetade jag som hantverkare. Kontakta gärna mig oavsett om du går i sälj- eller köptankar.
Norra catalinagränd 10
Optimalt planerad 4:a om 104 kvm belägen ca 50 meter från havet. Två trädäckade uteplatser med sol från morgon till kväll samt glimt över Hägernäsviken. Genomgående stilfull bostad som genomgått en rejäl uppfräschning under 2023 med bland annat uppfräschat kök, slipning av golv, målade väggar och tak samt nya innerdörrar. Ljust och luftigt vardagsrum i öppen planlösning mot kök, svart kök med portabel köksö, 3 bra sovrum samt 2 badrum. Stabil förening där tak- och fasadrenovering är utförd. Hägernäs Strand ligger på den nedlagda sjöflygflottiljens område i Södra Hägernäs i Täby. Området som är mycket attraktivt beläget vid vattnet bjuder på en vidsträckt sjöutsikt och är ett av norra StorStockholms attraktivaste bostadsområden. Båt kan man hyra på den lokala båtklubben om du blir medlem. (Hägerns Strands bryggor). I närområdet finns även ett gym som är öppet kl. 05-23 samt ett hunddagis. I området finns bland annat ett antal butiker, 3 restauranger, blomsteraffär samt ett bageri. Här går den 7 km långa strandpromenaden förbi som sträcker sig bort mot Näsby Park. På gångavstånd finns ytterligare restauranger, badplats, utegym, fotbollsplan, sporthall samt en hockeyhall. Inom bekvämt räckhåll finns ett flertal golfbanor och alldeles i närheten ligger Rönninge by, ett naturreservat med en levande bondgård och café. Mer information på: www.hagernasstrand.se Hägernäs Strand har fullgoda kommunikationer. En lokal busslinje (604) som går mellan Danderyds sjukhus via Täby Centrum till Hägernäs Station går genom området. Buss 629 som har hållplats vid Flygsvängen går mellan Danderyds sjukhus och Ullna strand via Arninge, samt nattbussen 691 som går mellan Odenplan och Hägernäs. Roslagsbanan från Hägernäs Station tar dig till Stockholm och Östra Station på cirka 20-25 minuter. Vill man ta bilen tar det bara några minuter till Täby Centrum och Arninge Centrum med dess kommers och kultur. Önskar du mer information om bostaden så är du välkommen att kontakta ansvarig fastighetsmäklare Rikard Sölling, 070 645 25 84 alternativt [email protected]
- Uteplats
- Hiss
Norra catalinagränd 10
Välkommen till denna ljusa och väldisponerade gavel 4:a om 104,5 kvm belägen i första raden närmast vattnet. Bostaden har genomgående fina ytskikt och ligger på våning 2 av 3 med glimt över Hägernäsviken. Två balkonger med sol från morgon till kväll. Socialytor med kök och vardagsrum i öppen planlösning, 3 rejäla sovrum samt badrum och gäst-wc. Här kan du förslagsvis börja dagen med att ta på dig morgonrocken och gå ner till bryggan för ett morgondopp och sedan gå förbi bageriet som ligger i grannhuset. Ekonomiskt stabil förening med goda intäkter från flera lokaler och restauranger. Tak- och fasadrenovering utförd. Hägernäs Strand ligger på den nedlagda sjöflygflottiljens område i Södra Hägernäs i Täby. Området som är mycket attraktivt beläget vid vattnet bjuder på en vidsträckt sjöutsikt och är ett av norra StorStockholms attraktivaste bostadsområden. Båt kan man hyra på den lokala båtklubben om du blir medlem. (Hägerns Strands bryggor). I närområdet finns även ett gym som är öppet kl. 05-23 samt ett hunddagis. I området finns bland annat ett antal butiker, 3 restauranger, blomsteraffär samt ett bageri. Här går den 7 km långa strandpromenaden förbi som sträcker sig bort mot Näsby Park. På gångavstånd finns ytterligare restauranger, badplats, utegym, fotbollsplan, sporthall samt en hockeyhall. Inom bekvämt räckhåll finns ett flertal golfbanor och alldeles i närheten ligger Rönninge by, ett naturreservat med en levande bondgård och café. Mer information på: www.hagernasstrand.se Hägernäs Strand har fullgoda kommunikationer. En lokal busslinje (604) som går mellan Danderyds sjukhus via Täby Centrum till Hägernäs Station går genom området. Buss 629 som har hållplats vid Flygsvängen går mellan Danderyds sjukhus och Ullna strand via Arninge, samt nattbussen 691 som går mellan Odenplan och Hägernäs. Roslagsbanan från Hägernäs Station tar dig till Stockholm och Östra Station på cirka 20-25 minuter. Vill man ta bilen tar det bara några minuter till Täby Centrum och Arninge Centrum med dess kommers och kultur. Önskar du mer information om bostaden så är du välkommen att kontakta ansvarig fastighetsmäklare Rikard Sölling, 070 645 25 84 alternativt [email protected]
- Balkong
- Hiss
Pontongränd 15
Fantastisk lägenhet om 111 kvm belägen på 1 trappor med stora fönsterpartier och enastående utsikt över Stora Värtan. Bostaden disponeras idag som en 3:a men kan med enkla medel göras om till en 4:a. Unikt läge då bostaden ligger skyddad från vinden närmast vattnet men samtidigt ingen byggnad framför som skymmer utsikten. Bostaden har 2 balkonger. En med morgon- och kvällssol sommartid och en stor inglasad med sol från morgon och hela dagen. Bostaden är i genomgående gott skick. Ljust och luftigt vardagsrum med öppen planlösning mot köket, 2-3 sovrum, 2 badrum samt goda förvaringsmöjligheter. Ekonomiskt stabil förening med en av områdets lägst belånade föreningar. Hägernäs Strand ligger på den nedlagda sjöflygflottiljens område i Södra Hägernäs i Täby. Området som är mycket attraktivt beläget vid vattnet bjuder på en vidsträckt sjöutsikt och är ett av norra StorStockholms attraktivaste bostadsområden. Båt kan man hyra på den lokala båtklubben om du blir medlem. (Hägerns Strands bryggor). I närområdet finns även ett gym som är öppet kl. 05-23 samt ett hunddagis. I området finns bl a ett antal butiker, 3 restauranger samt ett bageri. Här går den 7 km långa strandpromenaden förbi som sträcker sig bort mot Näsby Park. På gångavstånd finns ytterligare restauranger, badplats, fotbollsplan, sporthall samt en hockeyhall. Inom bekvämt räckhåll finns ett flertal golfbanor och alldeles i närheten ligger Rönninge by, ett naturreservat med en levande bondgård och café. Mer information på: www.hagernasstrand.se Hägernäs Strand har fullgoda kommunikationer. En lokal busslinje (604) som går mellan Danderyds sjukhus via Täby Centrum till Hägernäs Station går genom området. Buss 629 som har hållplats vid Flygsvängen går mellan Danderyds sjukhus och Ullna strand via Arninge, samt nattbussen 691 som går mellan Odenplan och Hägernäs. Roslagsbanan från Hägernäs Station tar dig till Stockholm och Östra Station på cirka 20-25 minuter. Vill man ta bilen tar det bara några minuter till Täby Centrum och Arninge Centrum med dess kommers och kultur.
- Premium
- Balkong
- Hiss
Visar alla 3