Hoppa till huvudinnehåll


Hitta alla bostäder i en och samma lista

Två bostadslistor blir en när Hemnet slår ihop till salu och kommande i samma sökresultat. Det gör det enklare att få överblick över allt som matchar det du söker. Du ser både bostäder som är på väg ut på marknaden – och de som redan är till salu.

Förändringen gör det enklare att upptäcka bostäder som passar dig, oavsett om du letar efter ditt nästa hem eller bara vill hålla koll. 

Tidigare hade bostadssöket tre flikar: kommande, till salu och slutpriser. I det nya söket samlas kommande och till salu i samma sökresultat. Till vänster ser du det tidigare söket, till höger det nya.

Allt samlat i din sökning

När listorna slås ihop får du både bostäder till salu och kommande bostäder i samma sökresultat. Det ger dig en bättre överblick över utbudet i området du söker i. Du behöver inte längre växla mellan två flikar för att se bostäderna.

Du väljer själv om du vill se både till salu och kommande, bara till salu eller bara kommande.

Vill du anpassa vad du ser kan du enkelt välja mellan till salu, kommande och slutpriser.

Hitta, spara och bevaka

Hittar du något intressant kan du spara bostaden för att enkelt hitta tillbaka till den. Du kan också spara dina sökningar för att hålla koll på nya bostäder som matchar det du letar efter.

Ladda ner Hemnets app här!

Få nyheter om bostadsmarknaden i din inkorg varje vecka. Skriv upp dig på Hemnets nyhetsbrev här.

Relaterade länkar:

Hemnet Underhand – se bostäder innan de når den öppna marknaden

Se bostaden i fler stilar – Hemnet lanserar Styla om

Hemnet lanserar bostäders historik – 15 år tillbaka