Om mig
Mäklaren har inte skrivit någonting om sig själv.Nygatan 6
Välkomna till Nygatan 6. Nu ges chansen att förvärva en central trea högt upp i hus med hiss. Här välkomnas man in i en hall med plats för avhängning. I anslutning till hallen finns en praktisk klädkammare. Det trevliga köket renoverades 2017 och här finns kyl, frys, spis, ugn, diskmaskin och fläkt. Vardagsrummet är rymligt och här finns plats för både soffgrupp och matsalsbord. Från vardagsrummet når man bostadens stora inglasade balkong, med utsikt mot föreningens trevliga innergård. Praktiskt badrum utrustat med toalett, handfat, dusch, tvättmaskin och torktumlare. Bostaden har två sovrum. Här i BRF Stångåblick, bor man med ett mycket centralt läge men ändå lugnt. Här finns shopping och nöjen alldeles intill. Stångån och dess trevliga promenadstråk ligger inpå knuten. Från city finns goda busskommunikationer och Linköpings resecentrum ligger i närheten. Varmt välkommen på visning !
- Balkong
- Hiss
Ullevi koloniområde kolonistuga U515
Välkommen till kolonistuga U515, en fräsch och modern stuga i Ullevi Koloniområde. Den här stugan är något utöver det vanliga med fina materialval, designertänk och högt i tak. Här möts man av en härlig och grönskande trädgård med vackra blommor, trädgårdsland, bärbuskar och fruktträd. Bla äpple, päron, jordgubbar, plommon, rabarber och vindruvor. Här finns också två uteplatser för lata dagar i solen samt ett växthus. Den trevliga stugan har ett allrum i öppen planlösning med ett modernt och välutrustat kök. Här finns gott om plats för både soffa och matbord. De stora fönsterpartierna bidrar till ett härligt ljusinsläpp. Vidare finns ett stort sovrum med plats för dubbelsäng. Stugan har också att kaklat badrum med separett toalett. El finns indraget i stugan. I närheten ligger Ullevi koloniförening finns Tornby med mängder av butiker. Busshållsplats finns i närheten. Säljarens önskan är att möbler och inventraier ingår i köpet ! Medlem i föreningen kan den bli som är myndig och har fast bostad i Linköpings kommun.
Norrsättersgatan 7a
Välkomna till Norrsättersgatan 7 A- en ljus och fint renoverad trea med balkong. Här välkomnas man av en rymlig hall med garderober och plats för avhängning. Köket är ljust och modernt och här finns spis, ugn, fläkt (2022), kyl, frys och diskmaskin. Vardagsrummet är stort och här ryms både soffgrupp och matsalsmöbel. Från vardagsrummet når man bostadens mysiga balkong. I det större sovrummet ryms dubbelsäng och här finns flera garderober. Det mindre sovrummet passar utmärkt som barnrum, kontor eller gästrum. Badrummet är kaklat och här finns toalett, handfat, dusch och tvättmaskin. Malmslätt är attraktivt och läget är både natur- och stadsnära. Stadsbussar till city går frekvent och till Linköping city är det ca 10 minuters resa med bil. All övrig service som skola, förskolor, affärer, vårdcentral mm är bekvämt nära. I Malmslätt finns idrottsplatsen Hellgrenshagen, där finns fotbollsplaner, löparspår, paddelbanor, utegym och rastplats med vindskydd och grillmöjligheter. Välkomna att anmäla Er för visning!
- Balkong
Djurgårdsgatan 9
Välkomna till Djurgårdsgatan 9, en snyggt renoverad vindslägenhet högst upp i hus med hiss. Den här rymliga ettan (1,5:a )med sitt attraktiva cityläge är smakfullt renoverad med stil och tanke. Detta är en lägenhet utöver det vanliga med sitt rooftop-läge och mysiga balkong i perfekt läge mot lummiga Trädgårdsföreningen. Välkomnade hall med läckert betonggolv och plats för avhängning. Fint kök med kyl/frys, diskmaskin, spis, ugn och fläkt. I köket finns stor köksö samt en vinkyl. I öppen planlösning med köket finns det ljusa vardagsrummet / allrummet som bjuder på gott om plats, härfrån ges access till bostadens mysiga balkong. En glasvägg bort finns ett väl tilltagen "sovdel" med plats för dubbelsäng och här finns garderober. Dörren har kodlås samt säkerhetslås. Lägenheten är attraktivt belägen med direkt närhet till det bästa som centrala Linköping har att erbjuda, perfekt för dig som söker ett boende med stil i fantastisk omgivning!' Varmt välkomna på visning ! Passar inte tiden, kontakta mäklaren för en privat visning.
- Balkong
- Hiss
Munkhagsgatan 118 A
Välkommen till Munkhagsgatan 118 A! Här erbjuds nu chansen att förvärva en 3,5 :a på 71 kvm i populära Johannelund. Här bor Ni med perfekta läget på första våningen. Nuvarande ägare har nyligen gjort en smart avdelning i den rymliga hallen, där en vägg satts upp som skapat ett extra rum. Lägenheten är välplanerad och i genomgående bra skick. Bostaden erbjuder allt du kan tänkas behöva och disponeras enligt följande: en öppen hall med bra förvaringsmöjligheter, ett fräscht kök utrustat med kyl/frys, diskmaskin, induktionshäll, fläkt, inbyggd mikro och inbyggd ugn, ett trevligt vardagsrummet med utgång till bostadens mysiga balkong. Vidare så består bostaden 2 rymliga sovrum med plats för både säng och skrivbord, en klädkammare som erbjuder extra förvaring samt ett badrum med dusch och tvättmaskin. I BRF Trumspelaren bor du i en välskött och bra förening med god ekonomi och låg månadsavgift som innefattar vatten, värme, tv och bredband. Vidare så erbjuder föreningen gemensamma faciliteter såsom gym, bastu, tvättstugor med självdoserande tvättmaskiner, övernattningsrum och hobbyrum. Johannelund är ett trevligt och populärt område med närhet till såväl city som den fina Stångån med intilliggande vackra promenadstråk, badplats och volleybollplan. Här bor du nära Johannelunds Centrum med dess generösa utbud av närservice såsom mataffär, vårdcentral, apotek, frisör och restauranger! Varmt välkommen på visning!
- Plus
- Balkong
Visar alla 5