Hoppa till huvudinnehåll

HSB BRF Adolfsberg i Helsingborg

I samarbete med allabrf.se
HSB BRF Adolfsberg i Helsingborg är en bostadsrättsförening som registrerades 1967 och har ekonomibetyget A+. Föreningen är belägen i Helsingborg, Helsingborgs kommun. Föreningen består av 248 bostäder och äger marken.

Äger marken

Ja

Status

Äkta förening

Om föreningen

Ekonomin i HSB BRF Adolfsberg i Helsingborg bedöms som stabil med ekonomibetyget A+ och en total belåning som uppgår till 821 kr/m².

Ekonomi

C
B
A
A+
A++
  • Årsavgift

    Är det du betalar till föreningen för drift och underhåll. Avgiften kan påverkas av räntor, lån och fastighetens skick.

    644 kr/m²
  • Belåningsgrad

    Visar hur stora lån bostadsföreningen har per kvadratmeter. Om den är hög kan det finnas en ökad risk för att avgiften höjs.

    821 kr/m²
Mer info hos allabrf.se

Vill du veta mer?

ANNONS

Få en ekonomisk analys av föreningen med en rapport från allabrf.se

Köp ekonomisk analys

Sitter du i styrelsen?

ANNONS

Uppgradera din förening med allabrf+ för ökad synlighet och fördelar som gör att föreningen sticker ut på Hemnet.

Läs mer och uppgradera föreningen

Dokument

Priser - antal rum