Djurgården, Kristinehamns kommun

Djurgården

Bostäder till salu - Djurgården, Kristinehamns kommun

Sortera på

21 bostäder till salu


Igår

tomt på Västra Klintvägen 20 Djurgården, Kristinehamns kommun - bild 1
tomt på Västra Klintvägen 20 Djurgården, Kristinehamns kommun - bild 2

Västra Klintvägen 20

Tomt
Djurgården, Kristinehamns kommun
SkandiaMäklarna Karlstad
250 000 kr
984 m²
Premium
SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
1 rum lägenhet på Djurgårdsvägen 51B Djurgården, Kristinehamns kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Djurgårdsvägen 51B Djurgården, Kristinehamns kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Djurgårdsvägen 51B Djurgården, Kristinehamns kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Djurgårdsvägen 51B Djurgården, Kristinehamns kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Djurgårdsvägen 51B Djurgården, Kristinehamns kommun - bild 5
Ons 9 sep kl 16:30

Djurgårdsvägen 51B

Lägenhet
Djurgården, Kristinehamns kommun
Bocentrum AB
190 000 kr
44,5 m²
1 rum
2 006 kr/mån
4 270 kr/m²

Större etta i populära Brf Kristinehamn K1. Mycket låg månadsavgift, endast 2006 kr! Då ingår värme, vatten, TV och internet. En ljus lägenhet med trevlig planlösning fördelat på en boyta om 44,5 kvm. Det finns en inglasad balkong med härligt sydostläge. Till lägenheten hör ett källarförråd. Det finns även flera gemensamma utrymmen, så som tvättstuga, pub (endast för de boende i föreningen), gym,…

Premium
Bocentrum AB
Bocentrum AB

Spara din sökning

... och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka sökning

Återvänder du ofta till samma sökning?

Spara din sökning och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka den här sökningen

2 dagar

5 rum villa på Slänten 10 Kristinehamn, Kristinehamns kommun - bild 1
5 rum villa på Slänten 10 Kristinehamn, Kristinehamns kommun - bild 2
5 rum villa på Slänten 10 Kristinehamn, Kristinehamns kommun - bild 3
5 rum villa på Slänten 10 Kristinehamn, Kristinehamns kommun - bild 4
5 rum villa på Slänten 10 Kristinehamn, Kristinehamns kommun - bild 5
Tis 8 sep kl 16:30

Slänten 10

Villa
Kristinehamn, Kristinehamns kommun
SkandiaMäklarna Karlstad
2 395 000 kr
108 m²
5 rum
880 m² tomt

Välskött familjevilla med inglasad altan och garage på attraktiva Djurgården! Välkommen till Slänten 10 - en synnerligen trivsam och välhållen enplansvilla som erbjuder ett bekvämt och lättskött boende för hela familjen. Här bor ni i ett lugnt och barnvänligt område på omtyckta Djurgården, med närhet till både skola, förskola, idrottsanläggningar och service. Bostaden bjuder på generösa och…

Premium
SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad

3 dagar

4 rum villa på Romelevägen 33 Djurgården, Kristinehamns kommun - bild 1
4 rum villa på Romelevägen 33 Djurgården, Kristinehamns kommun - bild 2
4 rum villa på Romelevägen 33 Djurgården, Kristinehamns kommun - bild 3
4 rum villa på Romelevägen 33 Djurgården, Kristinehamns kommun - bild 4
4 rum villa på Romelevägen 33 Djurgården, Kristinehamns kommun - bild 5
Ons 9 sep kl 16:30

Romelevägen 33

Villa
Djurgården, Kristinehamns kommun
LF Fastighetsförmedling Kristinehamn
1 875 000 kr
120 m²
4 rum
835 m² tomt

Välkommen till Romelevägen 33 och denna charmiga villa, vars utbyggnader genom åren har anpassats för att möta en växande familjs behov. Här kombineras bevarade originaldetaljer med moderna renoveringar på ett smakfullt sätt. På övervåningen finns tre sovrum, en stor hall med takkupa som skapar både rymd och ett härligt ljusinsläpp, samt en wc. Entréplanet rymmer ett stilfullt renoverat badrum…

Premium
LF Fastighetsförmedling Kristinehamn
LF Fastighetsförmedling Kristinehamn

5 dagar

5 rum villa på Almvägen 11 Kristinehamn, Kristinehamns kommun - bild 1
5 rum villa på Almvägen 11 Kristinehamn, Kristinehamns kommun - bild 2
5 rum villa på Almvägen 11 Kristinehamn, Kristinehamns kommun - bild 3
5 rum villa på Almvägen 11 Kristinehamn, Kristinehamns kommun - bild 4
5 rum villa på Almvägen 11 Kristinehamn, Kristinehamns kommun - bild 5
Tor 10 sep kl 16:00

Almvägen 11

Villa
Kristinehamn, Kristinehamns kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kristinehamn
2 195 000 kr
119 m²
5 rum
596 m² tomt

Välkommen till Almvägen 11 – ett trivsamt och genomgående uppdaterat 1-planshus om 119 kvm där komfort, funktion och livskvalitet står i centrum. Här erbjuds ett bekvämt boende utan trappor, perfekt för såväl barnfamiljen som för dig som värdesätter ett lättskött och inflyttningsklart hem. Huset är uppfört 1973 och har löpande moderniserats för att möta dagens krav på både stil och funktion.…

Premium
Uteplats
Svensk Fastighetsförmedling Kristinehamn
Svensk Fastighetsförmedling Kristinehamn

10 dagar

3 rum lägenhet på Blomstervägen 3A Kristinehamn, Kristinehamns kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Blomstervägen 3A Kristinehamn, Kristinehamns kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Blomstervägen 3A Kristinehamn, Kristinehamns kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Blomstervägen 3A Kristinehamn, Kristinehamns kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Blomstervägen 3A Kristinehamn, Kristinehamns kommun - bild 5
Tis 1 sep kl 16:00

Blomstervägen 3A

Lägenhet
Kristinehamn, Kristinehamns kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kristinehamn
195 000 kr
68 m²
3 rum
vån 2/2
5 234 kr/mån
2 868 kr/m²

Välkommen till denna trivsamma och prisvärda 3:a om 64 kvm i HSB Brf Dalian – ett bekvämt boende på andra våningen med centralt läge och närhet till allt du behöver i vardagen. Här bor du med mataffär, pizzeria och centrum inom bekvämt räckhåll, samtidigt som föreningen erbjuder en trygg och välskött boendemiljö där även internet ingår i månadsavgiften. Trevlig gavellägenhet med en genomtänkt…

Premium
Balkong
Svensk Fastighetsförmedling Kristinehamn
Svensk Fastighetsförmedling Kristinehamn

11 dagar

5 rum lägenhet på Nyhamnsvägen 4D Sannakajen, Kristinehamns kommun - bild 1
5 rum lägenhet på Nyhamnsvägen 4D Sannakajen, Kristinehamns kommun - bild 2
5 rum lägenhet på Nyhamnsvägen 4D Sannakajen, Kristinehamns kommun - bild 3
5 rum lägenhet på Nyhamnsvägen 4D Sannakajen, Kristinehamns kommun - bild 4
5 rum lägenhet på Nyhamnsvägen 4D Sannakajen, Kristinehamns kommun - bild 5
Mån 31 aug kl 16:30

Nyhamnsvägen 4D

Lägenhet
Sannakajen, Kristinehamns kommun
SkandiaMäklarna Karlstad
2 095 000 kr
104,6 m²
5 rum
vån 2/2
8 344 kr/mån
20 029 kr/m²

Välkommen till Nyhamnsvägen 4D och denna underbara bostadsrätt i etage med inte bara en, utan två uteplatser. Här får du både en inglasad balkong och en solig terrass med markis. Här bor du dessutom i hjärtat av Kristinehamns charmiga hamnområde, i en marin miljö alldeles intill Vänerns glittrande vatten och med närhet till både centrum, restauranger, minigolf, badhus, padelhall och den vackra…

Premium
Balkong
Uteplats
Hiss
SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad

12 dagar

2 rum lägenhet på Djurgårdsvägen 1C Sanna, Kristinehamns kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Djurgårdsvägen 1C Sanna, Kristinehamns kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Djurgårdsvägen 1C Sanna, Kristinehamns kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Djurgårdsvägen 1C Sanna, Kristinehamns kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Djurgårdsvägen 1C Sanna, Kristinehamns kommun - bild 5
Tor 10 sep kl 16:30

Djurgårdsvägen 1C

Lägenhet
Sanna, Kristinehamns kommun
LF Fastighetsförmedling Kristinehamn
195 000 kr
49 m²
2 rum
vån 3/3
4 253 kr/mån
3 980 kr/m²

Välkommen till Djurgårdsvägen 1C – en ljus och trivsam tvåa om 49 kvm på tredje våningen. Lägenheten är i fint skick och ger en öppen och välkomnande känsla med härlig takhöjd och ljusa ytskikt. Här bor du med ett fullutrustat, stilrent IKEA-kök från 2019/2020 med plats för matgrupp. Badrummet är från stambytet 2000 och klädkammaren i hallen erbjuder gott om förvaring. Ett källarförråd ingår…

Premium
Balkong
LF Fastighetsförmedling Kristinehamn
LF Fastighetsförmedling Kristinehamn

16 dagar

Sanna/Djurgården, Kristinehamns kommun
Tor 10 sep kl 16:30

Sannagatan 50A

Lägenhet
Sanna/Djurgården, Kristinehamns kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn
750 000 kr
128,5 m²
5 rum
vån 3/3
8 773 kr/mån
5 837 kr/m²
Energieffektiv
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn

24 dagar

2 rum lägenhet på Nyhamnsvägen 4E Sannakajen, Kristinehamns kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Nyhamnsvägen 4E Sannakajen, Kristinehamns kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Nyhamnsvägen 4E Sannakajen, Kristinehamns kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Nyhamnsvägen 4E Sannakajen, Kristinehamns kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Nyhamnsvägen 4E Sannakajen, Kristinehamns kommun - bild 5

Nyhamnsvägen 4E

Lägenhet
Sannakajen, Kristinehamns kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kristinehamn
1 500 000 kr
59,3 m²
2 rum
vån 1/3
4 930 kr/mån
25 295 kr/m²

Välkommen till Nyhamnsvägen 4E – ett modernt och stilrent boende i hjärtat av ett av Kristinehamns mest attraktiva områden. Här möts du av en harmonisk livsstil där den marina känslan ständigt är närvarande, med hamnens lugna atmosfär och Vänerns glittrande vatten bara ett stenkast bort. Denna välplanerade 2-rumslägenhet på entréplan erbjuder ett bekvämt och lättskött boende med det lilla extra.…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Kristinehamn
Svensk Fastighetsförmedling Kristinehamn

25 dagar

4 rum villa på Trubadurgränd 7 Kristinehamn, Kristinehamns kommun - bild 1
4 rum villa på Trubadurgränd 7 Kristinehamn, Kristinehamns kommun - bild 2
4 rum villa på Trubadurgränd 7 Kristinehamn, Kristinehamns kommun - bild 3
4 rum villa på Trubadurgränd 7 Kristinehamn, Kristinehamns kommun - bild 4
4 rum villa på Trubadurgränd 7 Kristinehamn, Kristinehamns kommun - bild 5

Trubadurgränd 7

Villa
Kristinehamn, Kristinehamns kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kristinehamn
1 695 000 kr
126 + 54 m²
4 rum
1 074 m² tomt

Välkommen till ett hem där grönska, lugn och funktion möts i perfekt harmoni. Husets genomtänkta planlösning erbjuder både rymd och praktiska lösningar med generösa förvaringsmöjligheter som förenklar vardagen. Parkering för två bilar finns bekvämt tillgängligt, och garaget lämpar sig väl för en mindre till medelstor bil. På baksidan väntar en härlig altan med morgonsol och sol fram till tidig…

Premium
Uteplats
Svensk Fastighetsförmedling Kristinehamn
Svensk Fastighetsförmedling Kristinehamn

26 dagar

9 rum villa på Älvängsgatan 34 Centralt, Kristinehamns kommun - bild 1
9 rum villa på Älvängsgatan 34 Centralt, Kristinehamns kommun - bild 2
9 rum villa på Älvängsgatan 34 Centralt, Kristinehamns kommun - bild 3
9 rum villa på Älvängsgatan 34 Centralt, Kristinehamns kommun - bild 4
9 rum villa på Älvängsgatan 34 Centralt, Kristinehamns kommun - bild 5

Älvängsgatan 34

Villa
Centralt, Kristinehamns kommun
LF Fastighetsförmedling Kristinehamn
2 295 000 kr
194 m²
9 rum
599 m² tomt

Välkommen till Älvängsgatan 34 – en central fastighet som erbjuder bra investeringsmöjligheter! Denna välskötta fastighet rymmer två stora lägenheter och en attefallare för uthyrning. Här kan du räkna med stabila intäkter och en fungerande fastighet, då det är löpande kontrakt. I nuläget har inte attefallaren hyrs ut, men möjliggör att öka intäkterna för nästa ägare. Fastigheten är perfekt för…

Premium
LF Fastighetsförmedling Kristinehamn
LF Fastighetsförmedling Kristinehamn

30 dagar

Djurgården, Kristinehamns kommun
Budgivning pågår

Magasinsvägen 6

Villa
Djurgården, Kristinehamns kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn
1 695 000 kr
66 + 60 m²
5 rum
777 m² tomt
Uteplats
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn

Juli 2026

Centralt, Kristinehamns kommun
Budgivning pågår

Spelmansgatan 41

Lägenhet
Centralt, Kristinehamns kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn
210 000 kr
49 m²
1 rum
vån 3
3 066 kr/mån
4 286 kr/m²
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Stenbacken, Kristinehamns kommun

Stenbacken 8C

Lägenhet
Stenbacken, Kristinehamns kommun
LF Fastighetsförmedling Kristinehamn
225 000 kr
63,5 m²
2 rum
vån 3/3
4 645 kr/mån
3 543 kr/m²
Balkong
LF Fastighetsförmedling Kristinehamn
LF Fastighetsförmedling Kristinehamn

Juni 2026

Centralt, Kristinehamns kommun
Budgivning pågår

Spelmansgatan 57

Lägenhet
Centralt, Kristinehamns kommun
Bocentrum AB
340 000 kr
67 m²
3 rum
4 084 kr/mån
5 075 kr/m²
Bocentrum AB
Bocentrum AB

Maj 2026

7 rum villa på Fältvägen 30 Fältet, Kristinehamns kommun - bild 1
7 rum villa på Fältvägen 30 Fältet, Kristinehamns kommun - bild 2
7 rum villa på Fältvägen 30 Fältet, Kristinehamns kommun - bild 3
7 rum villa på Fältvägen 30 Fältet, Kristinehamns kommun - bild 4
7 rum villa på Fältvägen 30 Fältet, Kristinehamns kommun - bild 5

Fältvägen 30

Villa
Fältet, Kristinehamns kommun
Bocentrum AB
2 500 000 kr
152 + 146 m²
7 rum
954 m² tomt

Välkomna till stora och rymliga Fältvägen 30! En påkostad och imponerande etagevilla med bra läge och fin utsikt över stan. Huset är på hela 7 rum och kök och har hela 298 kvadratmeter disponerbar yta. Huset är i gott skick, med många stora renoveringar gjorda de senaste åren; bland annat nyare kök, nytt badrum, fiber, nya fönster, nytt tak med solceller med mera. I huset finns fyra sovrum i…

Premium
Energieffektiv
Bocentrum AB
Bocentrum AB

Februari 2026

Sanna, Kristinehamns kommun
Budgivning pågår

Djurgårdsvägen 3E

Lägenhet
Sanna, Kristinehamns kommun
Bocentrum AB
135 000 kr
41,5 m²
1,5 rum
vån 1/3
3 631 kr/mån
3 253 kr/m²
Bocentrum AB
Bocentrum AB

Juni 2025

Djurgården, Kristinehamns kommun

Djurgårdsvägen 55B

Lägenhet
Djurgården, Kristinehamns kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn
795 000 kr
84 m²
3 rum
vån 3/3
3 571 kr/mån
9 464 kr/m²
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn

April 2025

3 rum lägenhet på Spelmansgatan 59 A Centralt, Kristinehamns kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Spelmansgatan 59 A Centralt, Kristinehamns kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Spelmansgatan 59 A Centralt, Kristinehamns kommun - bild 3

Spelmansgatan 59 A

Lägenhet
Centralt, Kristinehamns kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn
695 000 kr
96 m²
3 rum
vån 3/3
6 232 kr/mån
7 240 kr/m²
Plus
Balkong
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn

Artiklar från Hemnet

Maj 2024

Fältet/Djurgården, Kristinehamns kommun

Jägaregatan 42

Villa
Fältet/Djurgården, Kristinehamns kommun
Bocentrum AB
1 475 000 kr
185 + 64 m²
7 rum
629 m² tomt
Bocentrum AB
Bocentrum AB

Visar alla 21

I närheten av din sökning

Kommande nybyggen i området

Artiklar från Hemnet